Doradztwo restrukturyzacyjne

Doradztwo restrukturyzacyjne
interim management

Treść strony

Doradztwo restrukturyzacyjne/ Interim management

Wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas zarzadzania przedsiebiorstwami wykorzystuję świadcząc usługi doradztwa gospodarczego.  W trakcie mojej pracy zawodowej działania skoncentrowane były na przeprowadzaniu procesów restrukturyzacyjnych mających na celu przystosowanie przedsiebiorstw do zmieniających się warunków otoczenia. W zależności od profilu działalnosci spółki przeprowadzałem zmiany organizacyjne w różnych obszarach działania. 

w Hucie Aluminium Konin, w związku z likwidacją wydziału elektrolizy, konieczna była zmiana organizacji produkcji polegająca na zastąpieniu własnego surowca zakupem aluminium od innych producentów. Wiązało się to z reorganizacją logistyki a także procesu produkcyjnego wydziału odlewni. Nadto, mając na uwadze rosnące zaangażowanie w branży motoryzacyjnej wdrożony został system zarządzania jakościa ISO/TS 16949. Huta była pierwszym zakładem grupy Boryszew SA zgodnym ze standardami sektora automotive. 

Okres zarządzania toruńską Elaną postawił przede mną inne wyzwania. Fabryka od wielu lat ograniczał działalność produkcyjną w związku z rosnącą konkurencją z dalekiego wschodu. Należało dostosować organizację zakładu do nowych rozmiarów działania oraz opracować plan zagospodarowania posiadanych zasobów. Dla terenu ponad 140 ha opracowana została koncepja parku przemysłowego. Z władzami miasta ustaliłem harmonogram przekazywania dróg wewnętrzych. Obecnie na dawnym terenie Elany funkcjonuje wiele nowych przedsiebiorstw. W celu usprawnienia działania przedsiębiorstwa wdrożony został również nowy system ERP wraz z elektronicznym obiegiem dokumentacji. Pozwoliło to do minimum ograniczyć czas wykonywanych czynności oraz usprawniło planowanie produkcji i kontrolę jakości. 

Jednym z moich zadań w okresie pracy w grupie Boryszew była optymalizacja wykorzystania posiadanych nieruchomości. Sztandarowym aktywem posiadanym przez holding była działka położona w Warszawie przy ul. Łuckiej 7/9. Zespół, którego pracami miałem przyjemność kierować doprowadził do uzyskania pozwolenia na budowę kompleksu wielofunkcyjnego o wysokości 102 m i intensywnosci zabudowy 11. Następnie w MPZP zostały utrwalone powyższe parametry. Uzyskana intensywność zabudowy jest jedną z najwyższych w Warszawie. 

Posiadam również duże doświadczenie w zakresie M & A. W latach, kiedy sprawowałem funkcję wiceprezesa zarządu Boryszew SA grupa  dokonała szergu akwizycji. Rozbudowano istotnie dywizje automotive czyniąc ją wiodącą obok dywizji metali nieżelaznych. W kolejnych latach byłem zaangażowany w zarządzanie grupą BAP - wiodacego polskiego producenta TIER1 elementów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych w przemyśle samochodowym.

Zapraszam do współpracy jeżeli posiadana przeze mnie wiedza i doświadczenie mogą okazać się pomocne w Państwa firmie. 

wstecz

Kontakt

[obiekt mapy]

Doradca Restrukturyzacyjny
Kamil Dobies

ul. Płaska 17A, Toruń 87-100

508 26 38 88, biuro@kamildobies.pl

Godziny pracy biura:

pn: 8:00-17:00

wt-czw: 8:00-16:00

pt: 8:00-15:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o aktualnych ofertach sprzedaży.

Stopka

Formularz kontaktowy

Imię
E-mail
Temat
Wiadomość